Министерката за одбрана Радмила Шекеринска упати смирувачка порака до граѓаните на Македонија во врска со вчерашните „високи тонови меѓу Косово и Србија“.

– Високите тонови меѓу Косово и Србија загрижуваат, но не стравуваме од прелевање бидејќи сме членка на НАТО. Тоа е вредноста на нашето членство како 30ти сојузник, објави Шекеринска на Фејсбук.

Таа во објавата го додава хаштагот #EconWesternBalcan.