Ознака: Германија
Свет 15:14

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Најмалку 30 лица се повредени во местото Кисинг во Баварија, во близина на Аугсбург

Свет 10:47

ДЕПОРТАЦИЈА НАМЕСТО АЗИЛ: Бројот на депортирани мигранти од Германија е зголемен за 27 отсто или вкупно 7.861 за 6 месеци годинава

Свет 14:12

АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО ГЕРМАНИЈА: Повредени 18 лица откако австриски туристички автобус падна во канал кај Хановер

Свет 11:49

ДПА: Германците се поделени за односите со Русија, според резултатите на Центарот за истражување на мислењето

Свет 13:36

НАЈНОВА АНКЕТА ВО ГЕРМАНИЈА: АфД сега има за 4 отсто поголем рејтинг од владејачката СДП на Шолц и само 4 отсто помалку од ЦДУ/ЦСУ

Свет 12:49

ГЕРМАНИЈА: Климатски активисти од групата Последна генерација утрово ги запреа авионите во Хамбург и Дизелдорф

Свет 11:31

ГЕРМАНИЈА ДО ОН: Во јахта пронајдовме траги од подморски експлозив, со која можеби е носен за саботажата на гасоводот Северен тек

Свет 11:23

КАТАСТРОФАЛЕН РЕЈТИНГ НА ВЛАДАТА: 77 отсто од Германците не се задоволни од работата на Шолц, покажува најновата анкета

Свет 11:24

АЛБАНЕЗЕ: Австралија ќе ја снабди војската на Германија со повеќе од 100 оклопни транспортери Боксер од наше производство

Свет 11:06

ГЕРМАНИЈА: Повредени се 26 полицајци на еритрејскиот музички фестивал во градот Гисен во централната покраина Хесен