Ознака: Киријакос Мицотакис

МИЦОТАКИС: Нелегална, недозволива и провокативна е одлуката на Силјановска – Давкова да го користи името Македонија

Мицотакис почна да им ги одбројува деновите на власт на Ципрас и Каменос

Мицотакис ќе го прифати договорот за името ако помине во грчкиот парламент

Мицотакис омекнува – ако договорот се ратификува сега ќе имаме малку простор за маневра

Сириза: Мицотакис сака граѓанска војна во Грција

ПОДНЕСЕНО БАРАЊЕ: Ќе се гласа за доверба на Ципрас

ГРЧКА БИТКА ВО ПАРЛАМЕНТОТ-Мицотакис со десет точки го напаѓа договорот

Мицотакис: Ципрас не го потпишувај договорот, штетен е за Грција

Мицотакис: Прозорецот за договор за името е затворен!

„КАТИМЕРИНИ“: Проблемите не се технички, народот во ПЈРМ не сака ново име