Ознака: песков
Свет 12:16

ПЕСКОВ: Русија ќе ги отстрани од листата на терористички организации талибанците, кои се на власт по одењето на САД од Авганистан

Свет 15:02

ПЕСКОВ: Да, почна како специјалната операција на Русија во Украина, но стана војна откако се формира оваа банда со учество на Западот

Свет 14:24

„СВАДБА БЕЗ ЗЕТ“ ВО ДАВОС: Без Русија нема смисла да се разговара за мир во Украина, изјави Дмитриј Песков за „формулата за мир“

Свет 13:14

ПЕСКОВ: Преговори меѓу Руската Федерација и Украина под услови какви што нуди Киев се апсолутно нереално сценарио

Свет 13:48

ПЕСКОВ: Апсурден и глупав е ставот на Бугарија да не дозволи прелет на рускиот авион со делегацијата која патуваше во Македонијa

Свет 10:48

ПЕСКОВ: Прекината е кривичната постапка за Пригожин, тој ќе оди во Белорусија, а Путин има целосна доверба во Шојгу

Свет 11:52

ПЕСКОВ: Русија се согласува со Западот дека војната во Украина не треба да прерасне во замрзнат конфликт, операцијата продолжува

Свет 12:23

ПЕСКОВ: Новите испораки на американско оружје за Киев водат кон ескалација и интензивирање на конфликтот и тоа не е добро за Украина

Свет 12:28

ПЕСКОВ: Изјавата на Зеленски потврдува дека Украина не сака преговори

Свет 14:24

Песков: Без коментар за посетата на Зеленски на Херсон, тоа е територија на Русија