Денеска во 09:30 часот во Полициската станица Центар, Р.В.(49) од Скопје пријавил дека на 18.09.2023 околу 10:20 часот во Клиниката за кардиохирургија при комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде што бил вработен, бил физички нападнат од негов колега С.Ј..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.