Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ индекс 9.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 27 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. УВ=9

Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната температура до 35 степени.

Во понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за неколку степени.