Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека е можен прекин на огнот во војната меѓу Израел и Хамас „уште утре“ доколку Хамас ги ослободи заложниците, пренесоа француските медиуми.

-Уште утре ќе има прекин на огнот доколку Хамас ги ослободи заложниците, рече Бајден на кампањата за собирање средства во близина на Сиетл, на северозападниот дел на САД, во домот на поранешен извршен директор на Мајкрософт.

фото: МИА архива