За да се ослободите од Хеликобактер пилори, треба да ја направите оваа мешавина за која ви се потребни само 3 состојки.Смесата се прави многу едноставно и лесно.
Состојките што ќе ви требаат да ја направите оваа мешавина се следниве, лесно достапни:

малку морска сол
1 брокула со средна големина
–  зовриена вода

Се подготвува на следниов многу едноставен и лесен начин, а тоа е:

Сè што е потребно е да ставите брокула, врела вода и морска сол во една тава. Оставете ја смесата да се олади.

Се консумира на следниов начин:

Оваа мешавина се пие секое утро на празен стомак. Користете ја напивката 4 недели и потоа направете пауза.