Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси ужива во паузата пред почетокот на предсезонската подготовка. Неговата популарност, сепак, го спречува да оди незабележано речиси насекаде, а понекогаш и му носи проблеми.

На социјалните мрежи се појави видео од Ибица, на кое се гледа како поднапиен човек го бара не само вниманието на Аргентинецот, туку, според корисниците, дури и се расправа со него. За една секунда, сепак Лео бил опкружен од обезбедувањето за да се избегне инцидент со човекот.

Фудбалерот ги помина последните денови од својот одмор на Балеарските Острови во друштво на неговата сопруга, како и соиграчите Луис Суарез, Цеск Фабрегас и Жорди Алба.