Ознака: димитров

ДИМИТРОВ: Пред малку ми се јави италијанскиот колега Луиџи Ди Мајо и ни честиташе за ЕУ

ДИМИТРОВ: Во карантин 2.300 наши граѓани

ДИМИТРОВ: За реформските постигнувања добивме 50 милиони евра награда од ЕУ, ќе ги користиме за коронавирусот

ДИМИТРОВ: За реформските постигнувања добивме 50 милиони евра награда од ЕУ, ќе ги користиме за коронавирусот

ВИРТУЕЛНА ПОСЕТА: Рот денеска ќе седи во Берлин и „ќе биде“ со Димитров во Скопје

ДИМИТРОВ: И покрај нашите апели „не патувајте“, од државава за 24 часа излегле 1.331 граѓанин

ДИМИТРОВ: Јас лично ветувам дека пријателски, рака под рака, ќе туркам напред и ќе не биде

ДИМИТРОВ: Нема луксузирање и губење на овие избори, а ЕУ со неисполнување на обврските ќе ни прати лоша порака

ДИМИТРОВ: Лани ја утнав поентата за 8 март

ДИМИТРОВ: Извештајот од ЕК е повеќе од добар, одличен е, но за жал, уште не можеме да си дозволиме да се израдуваме