Ова воспаление главно се должи на употреба на лекови како што се аспирин и ибупрофен, како и прекумерно консумирање алкохол. Постои одличен природен лек кој го лечи гастритисот за само 3 дена!

Природен лек за лекување на гастритис за само 3 дена

Покрај горенаведените причини, постои бактерија наречена хеликобактер пилори која го напаѓа желудниковиот епител и го предизвикува овој здравствен проблем. Со овој природен лек ќе можете да се одбраните од оваа болест за само 3 дена, без оглед на причината.

Магдонос во борба против гастритис

Различната содржина на витамини А, Б, Ц, Е и К во магдонос го прави совршена природна состојка за третман на кој било вид дигестивно заболување. Еве како можете да го подготвите овој моќен природен лек за гастритис за само 3 дена, заснован на магдонос.

Објаснување:

– Темелно измијте неколку лисја на магдонос и ставете ги да зовријат во литар вода.
– Оставете ги лисјата од магдонос во врела вода најмалку 5 минути.
– После тоа, оставете го растворот да отстои 2 часа
– Филтрирајте го пијалокот и течноста истурете ја во стаклена тегла.
– Пијте чаша од овој неверојатен раствор од магдонос секој ден додека траат симптомите.
– Покрај овој моќен природен лек, ви предлагаме уште еден природен рецепт за ефикасно лекување на оваа состојба.
– Оризова вода во борба против гастритис

Водата од ориз ќе ви помогне ефикасно да го елиминирате воспалението на стомакот и симптомите што се појавуваат како резултат на гастритис.

Сварете 150 грама ориз во литар вода.

По 20 минути на оган, исцедете го оризот и сочувајте ја водата од готвењето во стаклена тегла.

Пијте ја оризовата вода секој ден додека траат симптоми на гастритис.